• 22.04.2021
  • Inne

Kolejna edycja Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge

Kolejna edycja Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge

ING Bank Śląski oraz ING Tech Poland zapraszają na Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge. To wyjątkowa szansa dla studentów i specjalistów zainteresowanych analizą danych i modelowaniem ryzyka. Podczas wydarzenia online, które odbędzie się w dniach 20-21 maja, uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać analizy ryzyka rynkowego przy użyciu danych bankowych, finansowych i makroekonomicznych. Najlepsi z nich otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 27 000 zł. Rejestracja rozpocznie się 14 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia.  

Celem Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge jest zbudowanie społeczności skupionej wokół zarządzania ryzykiem oraz przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych. Jak co roku innowacyjna tematyka zainspiruje uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań. 
Tym razem, w odróżnieniu od poprzednich edycji, zabierzemy uczestników w świat ryzyka rynkowego, gdzie głównym zadaniem będzie odpowiednie zarządzanie aktywami i pasywami banku. Jednak by nie było zbyt łatwo, skonfrontujemy to również z ryzykiem klimatycznym. Ryzyko zmiany klimatycznej ma coraz większy wpływ na nasze otoczenie biznesowe, a połączenie go z klasycznymi metodami modelowania i z pozostałymi formami ryzyka występującymi w banku nie jest łatwym zadaniem. Uczestnicy, poza możliwością budowy modelu, będą mogli również zastanowić się nad jego praktycznym zastosowaniem w zarządzaniu instytucją finansową. 

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie, prowadzona przez stronę https://app.evenea.pl/event/lionsdenriskmodellingchallenge2021/, potrwa do 27 kwietnia. Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge organizatorzy zapraszają pasjonatów analizy danych: studentów lub absolwentów studiów wyższych – do 2 lat od ich zakończenia. Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły liczące trzech lub czterech członków. Wszystkie zarejestrowane zespoły otrzymają zadanie eliminacyjne związane z analizą statystyczną. Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge zakwalifikuje się maksymalnie 16 zespołów, które prześlą najlepsze rozwiązania.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli 8 godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów ING zajmujących się modelowaniem ryzyka. W finałowym etapie jury wybierze maksymalnie sześć najlepszych zespołów, które zaprezentują przed nimi efekty swojej pracy. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę 12 000 zł. 

Regulamin, rejestracja oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: 
https://app.evenea.pl/event/lionsdenriskmodellingchallenge2021/ 

Przeczytaj więcej