• 03.02.2023

Poradnik Hello Finance

Nawet taki słynny bogacz jak Wokulski, znany z „Lalki” Prusa, „jako student (...) przez nędzę szedł do wiedzy”. Czasy się zmieniły, jednak pewne rzeczy pozostały podobne. Żacy wciąż nie są kojarzeni z wielkim majątkiem.

Badania pokazują, że tylko 19% Polaków w wieku 18-24 lat uważa, że jest w stanie zaoszczędzić ponad 500 zł miesięcznie. 13% nie oszczędza wcale. Życie studentów rzeczywiście nie jest łatwe, szczególnie kiedy koszty wynajmu i utrzymania stale rosną. Właśnie dlatego serwis HelloFinance przygotował finansowy poradnik dla studentów, tłumaczy jak najlepiej zarządzać budżetem studenckim i podpowiada jak zdobyć dodatkowe środki, znaleźć tanie lokum, a nawet zaoszczędzić.

Na tych, którzy dopiero zaczynają finansową przygodę czeka też przegląd kont dla studentów wraz z opłatami i zaletami poszczególnych opcji. Konta dla studentów często oferują zniżki do wybranych sklepów lub premie za założenie konta czy korzystanie z aplikacji – szkoda byłaby z nich nie korzystać.

Jeśli nie wiesz co to „efekt latte”, a wysokie ceny przyprawiają Cię o zawrót głowy — przeczytaj te teksty!