W ramach inicjatywy #AlumnatPW, powstał drugi obok „Absolwentów w branży” cykl, tym razem nie będą to debaty, ale unikatowe, kameralne spotkania z wybitnymi absolwentami zatytułowane „Absolwent na świecie”, dedykowane studentom i absolwentom. Celem projektu jest: wzmacnianie więzi Uczelni z absolwentami i inspiracja dla kolejnego pokolenia studentów. Przed nami premierowa odsłona cyklu. 4 grudnia o 12:00 startujemy na Wydziale Architektury PW spotkaniem z wyjątkowym gościem. Architekt Krzysztof Górnicki - który został senior partnerem w jednej z najważniejszych pracowni architektonicznych na świecie Foster& Partners. Prowadził spektakularne projekty, takie jak prawie 400 metrowa siedziba China Merchants Bank w Shenzhen (w budowie) oraz najwyższy biurowiec w UE, 310 metrowy Varso Tower (ukończony w 2022 roku). Od kilku lat również specjalizuje się w dużych projektach infrastrukturalnych jak lotnisko Tocumen w Panamie i obecnie projektowany węzeł intermodalny CPK pomiędzy Warszawą a Łodzią. Z pewnością spotkanie z Krzysztofem Górnickim w ramach projektu Biura Karier PW: „Absolwent na świecie” będzie okazją dla studentów Architektury, by poznać unikatowe doświadczenie absolwenta Politechniki Warszawskiej. To nowa formuła, która zapowiada się bardzo interesująco. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Stępnik, doktorant na Wydziale WAPW, współzałożyciel i redaktor czasopisma Rzut. Spotkanie „Absolwent na świecie” odbędzie się w „Klubie wydziałowym” w gmachu Wydziału Architektury PW, o godzinie 12:00, 4 grudnia.
Koniec roku to czas, który może budzić całą paletę rozmaitych emocji. Od radości, poczucia spełniania (wiele spraw potoczyło się po Twojej myśli) po ulgę, że ten rok się kończy, aż po nadzieję na lepszy rok. Lepszy rok, czyli jaki? Co ma się w nim zadziać? Nad m.in takimi pytaniami. będziemy się pochylać w trakcie warsztatu „Podsumuj stare, zaplanuj nowe”
Tajemnica osiągnięcia sukcesu leży w dokładnym poznaniu siebie, określeniu swoich mocnych stron, zainteresowań, umiejętności, predyspozycji osobowościowych. Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na praktyczne warsztaty, w trakcie których poznasz swoje mocne strony i zasoby pomocne przy podejmowaniu decyzji zawodowych oraz przeanalizujesz swoje cele przy użyciu konkretnych narzędzi doradczych i coachingowych.
Jak napisać CV, które zwróci uwagę rekruterów i wyróżni mnie na tle innych kandydatów? Jak sprawić, by moje CV przeszło I etap rekrutacji i zwróciło uwagę pracodawcy? Czy warto założyć profil na LinkedIn? Bez obaw, już wkrótce uzyskasz odpowiedzi na te pytania!
Are you looking for an internship or your first job? Do you want to take your CV to the next level? We're excited to invite you to workshop How to write a brilliant CV.
Dlaczego powinniśmy Panią/a zatrudnić? Jakie są Pani/a mocne strony? Jakiego wynagrodzenia Pani/Pan oczekuje? Masz problemy z odpowiadaniem na te i podobne pytania pracodawcy? Bez obaw.
Stres jest stałym towarzyszem naszego życia. Pojawia się, gdy spotykają nas poważne życiowe trudności, kryzysy, oraz gdy nieoczekiwanie zmienia się sytuacja np. obecna sytuacja pandemii. Zbliżająca się sesja czy rozmowa kwalifikacyjna także mogą być źródłem dużego stresu. Jedno jest pewne, stresu nie da się uniknąć, ale można nauczyć się z nim radzić. Udział w warsztacie antystresowym pozwoli zmierzyć się z własnym stresem, zrozumieć go i poznać skuteczne techniki walki z nim.
Warsztat na którym poznasz: techniki pozwalające panować na oddechem, mówić przekonywująco, spróbujesz przydatnych konstrukcji wystąpień i prawdopodobnie polubisz chwilę gdy trzeba zabrać głos publicznie. uświadomisz sobie własne, unikalne zasoby, które nadadzą Twoim wystąpieniom Twój niepowtarzalny styl.