• 05.10.2020

Zaproszenie na Wirtualny Tydzień Otwartych Drzwi

Ambasada Niemiec w Warszawie zaprasza Państwa serdecznie razem z Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD) i Goethe-Institut na „Wirtualny Tydzień Otwartych Drzwi”.

Wydarzenia odbędą się w dniach 6-8.10.2020 r. na platformie ZOOM i są skierowane do wszystkich, którzy są zainteresowani nauką języka niemieckiego, studiami w Niemczech lub tym, jakie perspektywy zawodowe stwarza język niemiecki.

Program przedstawia się w sposób następujący:

wtorek, 6 października 2020 roku, godz. 17.00-17.45
DAAD: „Prawdy i mity: studia, stypendia i letnie kursy językowe w Niemczech”
DAAD wyjaśni wszystkie pytania związane z tematyką studiów i kursami językowymi w Niemczech.

środa, 7 października 2020 roku, godz. 16.00-16.45
Ambasada Niemiec: „Język naszej pasji”
Przedstawiciele Ambasady opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z językiem niemieckim w życiu zawodowym i o wpływie języka niemieckiego na ich karierę.

czwartek, 8 października 2020 roku, godz. 17.00-17.45
Goethe-Institut: „Deutsch macht Spaß!“
Goethe-Institut przeprowadzi lekcję próbną języka niemieckiego dla 25 uczestników. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: maximilian.weiss@goethe.de

Dział Kształcenia AHK planuje ponadto przedstawienie prezentacji nt.: Zawodowe możliwości na rynku pracy z językiem niemieckim. Przedstawiciele opowiedzą, w jakim obszarze (w jakich branżach i na jakich stanowiskach) poszukiwani są eksperci z językiem niemieckim. Opowiedzą także o zmianach na rynku edukacyjnym ostatnich lat i o szansach dla osób znających niemiecki.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne pod następującym linkiem:
https://bit.ly/3cvOqHK (Meeting-ID: 862 7225 0189; Kenncode: 3ABGCE)