• 12.01.2022

Zaproszenie do udziału w projekcie Programowanie Przemysłu Przyszłości

Zapraszamy studentów ze wszystkich uczelni w Polsce do udziału w projekcie "Mistrzostwa Algorytmiki i Programowania Przemysłu Przyszłości", finansowanego przez rządowy podmiot  Cyfryzacja KPRM (dawne Ministerstwo Cyfryzacji), Inicjatywa nastawiona jest na rozwój Przemysłu 4.0 poprzez rozwój kompetencji studentów w zakresie informatyki technicznej i przemysłowej.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Projekt jest bezpłatny dla uczestników i skierowany jest do studentów kierunków automatyka
i robotyka, mechatronika, elektronika, informatyka przemysłowa i pokrewnych, jednak dzięki
przygotowanemu kursowi wyrównawczemu możliwy jest udział studentów z innych dziedzin,
chcących rozwijać się w tym kierunku. Obejmuje szereg działań na rok 2022:

• kurs wyrównawczy dla tych studentów, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, ale mają
  • niewielką wiedzę w temacie podstaw potrzebnych do nauki programowania,
  • platforma e-learningowa wykorzystująca elementy grywalizacji,
  • materiały edukacyjne,
  • indywidualne konsultacje z nauczycielami,
  • szkolenia stacjonarne w głównych miastach w Polsce,
  • wyjazdy do firm,
  • ogólnopolski Finał Mistrzostw w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości.

DLACZEGO WARTO?
Projekt zakłada różnorodne aktywności - wykłady, ćwiczenia, szkolenia, konsultacje oraz różne formy (stacjonarne i online, grupowe i indywidualne). Zapewniamy niezbędny sprzęt i oprogramowanie (np. sterowniki PLC), aby zajęcia skoncentrowane były na praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy. Dzięki temu uczestnik, po przejściu intensywnego kursu, będzie doskonale przygotowany do samodzielnej pracy nad projektami związanymi z automatyką i informatyką przemysłową.

BENEFITY DLA UCZESTNIKÓW:

• dostęp do kursu e-learningowego,
  • cotygodniowe ćwiczenia praktyczne na zapewnionym przez nas sprzęcie,
  • darmowe konsultacje indywidualne z nauczycielami,
  • pięć 8-godzinnych szkoleń, podczas których szkoleniowcy poszerzą omawiane zagadnienia,
  • wyjazdy do firm,
  • możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas Finału Mistrzostw Programowania i Algorytmiki i zdobycia cennych nagród (np. wycieczek dla zwycięskich drużyn),
  • gwarantowane nagrody (sterownik+symulator) dla każdego uczestnika, który z sukcesem ukończy kurs,
  • dodatkowe nagrody w module grywalizacji na platformie e-learningowej,

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

uczestnictwo w 80% zajęć (w uzasadnionych przypadkach możliwe jest wzięcie udziału w
zajęciach w innym terminie).

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

Marzec-czerwiec + październik-listopad - kurs na platformie elearningowej + indywidualne
konsultacje dla uczestników + ćwiczenia i szkolenia stacjonarne
Marzec-czerwiec - wyjazdy edukacyjne
Październik-listopad - Finał Mistrzostw Programowania i Algorytmiki Przemysłu Przyszłości

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
W celu zgłoszenia chęci udziału w projekcie należy wypełnić ankietę dostępną pod. linkiem:

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej:
3p.edu.pl.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.