• 05.05.2015
  • Warsztaty
  • Wprowadzenie do Design Thinking - 16-17 maja (PRPW) - warsztat odwołany

Myślenie projektowe (design thinking), to pięcioetapowy, interdyscyplinarny, proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze produktów i usług. Stawia on w centrum zainteresowania użytkownika i jego realne potrzeby. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak ten proces przebiega, jakie narzędzia wykorzystuje i jak wspiera rozwój organizacji biznesowych i społecznych, to ten warsztat jest zdecydowanie dla Ciebie.

W ciągu dwóch dni nabędziesz wiedzę na temat istoty podejścia jakim jest Design Thinking. Poznasz studia przypadków pokazujące jego wykorzystanie w praktyce, a także przetestujesz wybrane narzędzia stosowane w tej metodzie. Te dwa dni będą także doświadczeniem samego procesu DT, przez który przejdziesz projektując, w raz z Zespołem, konkretne rozwiązania.

Cel warsztatu
    •    nabycie wiedzy na temat istoty Design Thinking
    •    nabycie wiedzy na temat narzędzi stosowanych w Design Thinking
    •    przećwiczenie narzędzi i metod Design Thinking

Tematyka
    •    Podstawowe zagadnienia i istota Design Thinking (terminologia, narzędzia, case study)
    •    Design Thinking w pracy inżyniera
    •    Testowanie i nauka działania wybranych narzędzi i metod
    •    Przeprowadzenie uczestników warsztatów przez 5-etapowy proces Service Design Thinking: empatyzacja, definiowanie problemu, generowanie pomysłów, budowanie prototypowanie, testowanie

Metody szkoleniowe
    •    Praca w grupach
    •    Praca indywidualna
    •    Dyskusja
    •    Odgrywanie ról

Dodatkowe informacje - co należy zabrać ze sobą na warsztat:
    Optymizm. Chęć działania. I laptopa (może się przydać w jednym z działań)

Informacja o trenerze
    Piotr Wojciechowski - trener i moderator w obszarze kreatywności i projektowania usług. Absolwent Psychologii w Zarządzaniu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestnik Szkoły Trenerów Biznesów Grupy SET. Inicjator i koordynator TEDxLublin oraz injcjatywy Lublin Jams (otwarte warsztaty projektowania usług). Autor bloga www.piotrwojciechowski.pl

Informacje organizacyjne

CZAS: 16-17 maja (sobota i niedziela), godziny: 9:00 - 17:00

MIEJSCE: informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

KOSZTY: warsztat bezpłatny, brak cateringu.

ZAPISY: warsztat jest częścią "Pakietu dla studentów", w związku z tym należy:

• wypełnić formularz - raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)

•  zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu oraz numer telefonu kontaktowego) należy przesłać na adres: warsztaty@bk.pw.edu.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
    W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego