• 25.05.2021
  • Inne

Women in Tech 4 Good

Women in Tech 4 Good

Cyfrowe produkty i usługi nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne? Niekoniecznie. Korzystanie z tych rozwiązań oznacza, że ich dostawcy zużywają zasoby związane m.in. z opracowaniem, wdrożeniem, dostarczaniem czy aktualizacją tych rozwiązań, a użytkownicy potrzebują sprzętu elektronicznego (komputerów, telefonów, tabletów itp.), który również zużywa zasoby, a z czasem starzeje się i zostaje wymieniony na nowszy model. Między innymi w ten sposób powstaje cyfrowy ślad węglowy.
 

Nie jesteśmy bezsilni wobec tego zjawiska – podejmując świadome decyzje, możemy przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu cyfrowych rozwiązań na środowisko naturalne. Więcej na temat cyfrowej ekologii będzie można dowiedzieć się w trakcie hackathonu Women in Tech 4 Good, organizowanego przez bank Standard Chartered i Fundację Edukacyjną “Perspektywy”.

Hackathon będzie okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do zmierzenia się z zadaniem z obszaru cyfrowej ekologii, doskonalenia umiejętności z zakresu pracy w zespole i prezentowania pomysłów (tzw. pitching) oraz do wygrania nagród. Szczegóły zadania zostaną zaprezentowane na początku tego wydarzenia, 17 czerwca 2021. Uczestniczki hackathonu stworzą zespoły, a następnie opracują rozwiązanie zadania, które na koniec dnia zaprezentują jury. Spośród zaprezentowanych rozwiązań jury wybierze najlepsze, a zespół będący autorem tego rozwiązania otrzyma nagrody o wartości 10 tys. złotych.

Hackaton jest skierowany do studentek i absolwentek (do 35 roku zycia) studiów zwiazanych z technologiami i naukami scisłymi (caly obszar tzw. STEM, czyli Science, Technology, Engineering & Mathematics).
 
Do udziału zapraszamy 3-5 osobowe zespoły, które bedą miały za zadanie opracować rozwiązanie zadanego problemu z obszaru cyfrowej ekologii. Treść problemu zostanie przedstawiona na poczatku Hackathonu, w trakcie wykładu wprowadzającego, a następnie uczestniczki beda miały kilka godzin na przygotowanie koncepcji.
 
Na koniec dnia odbędzie się prezentacja pomyslów przed jury, które wybierze najlepsze.
 
Zwycięska drużyna otrzyma vouchery na zakupy elektroniki o wartości kilku tysięcy złotych.

Całe wydarzenie odbędzie się online.

Zapisy wystartowały!

Do udziału w hackathonie można zapisać się pod tym linkiem: https://app.evenea.pl/event/womenintech4good/?fbclid=IwAR2E1J-_e6U82IoAsmI1c4T8sOQBT4DP1sK-c_hPwUQJnH-ajOgGc4l9xoQ

 

Przeczytaj więcej