• 02.11.2020

Webinar Skuteczność osobista = skuteczność zawodowa, czyli jak efektywnie komunikować się w swoim zawodzie"

Już za 2 tygodnie 16.11 odbędzie się webinar dla studentów w godzinach 9-12: "Skuteczność osobista = skuteczność zawodowa, czyli jak efektywnie komunikować się w swoim zawodzie"

Zapisy są pod tym linkiem. https://skutecznoscstudenci.webankieta.pl/

Webinar poprowadzi:

Katarzyna Matuszczak

Psycholog, certyfikowany trener biznesu, dyrektor ds. merytorycznych HIGH5 Training Group (2012-2015). Ekspert portalu wiedzy biznesowej Boomway; Certyfikowany Praktyk PRISM Brain Mapping i Certyfikowany konsultant narzędzia diagnostycznego D3™ wydany przez The Institute for Motivational Living.

Program webinaru:

1. Czym jest skuteczność osobista i jaki ma związek z sukcesem zawodowym i satysfakcją

• dlaczego niektórzy ludzie są skuteczni niemal we wszystkich dziedzinach życia a inni nie?

• cechy charakterystyczne ludzi uważanych za najbardziej skutecznych.

2. Odkrywanie niewykorzystanych możliwości, czyli od marzeń i wartości ku celom zawodowym:

• w jaki sposób przełożyć swoje marzenia na konkretne cele a cele na działania?

• diagnoza i neutralizowanie przeszkód w realizacji założonych wcześniej celów.

3. Efektywna komunikacja, jako klucz do osobistej skuteczności:

• co się dzieje, kiedy komunikacja zawodzi?

• jak zdobyć pole position w relacjach?

• czynniki wpływające na efekty procesu komunikowania się.

4. Praktyczne techniki poprawy skuteczności komunikacyjnej:

• komunikacja werbalna:

o dopasowanie własnego stylu komunikacji do rozmówcy,

o kto pyta prowadzi rozmowę - czyli jak zdobywać sympatię rozmówców?

o komunikowanie swojego stanowiska i opinii,  o dyplomacji można się nauczyć.

• komunikacja niewerbalna - wyraz postaw i emocji:

o pierwsze, drugie i trzecie wrażenie,

o spójność komunikatów,

o to co niewypowiedziane.....

• „ludzie mogą zapomnieć co o nich powiedziałeś, ale nigdy nie zapomną jak ich potraktowałeś” – szacunek w relacji zawodowej.

5. Bądź Sobą i stwórz TOP MARKĘ - zasady budowania relacji biznesowych:

• dlaczego budowanie marki osobistej ma taki wpływ na długofalowe relacje?

• czym marka różni się od wizerunku?

• jak silna marka może wpłynąć na rozwój kariery?

• jak w oparciu o markę osobistą budować trwałe relacje zawodowe?

6. Chcesz być skuteczny? Miej wpływ ! - uniwersalne zasady wywierania wpływu i ich praktyczne zastosowanie w codziennych kontaktach zawodowych.

W razie pytań, proszę o kontakt: martyna.pawul@budimex.pl