• 28.01.2022

Scala – darmowy bootcamp

Scala, stworzona w 2001 roku na Politechnice Federalnej w Lozannie, jest językiem programowania wysokopoziomowego, działającym na JVM (Java Virtual Machine). Według Jetbrains, najczęściej wykorzystywana jest w obszarach takich jak Business Intelligence, Data Science i Machine Learning.

Co więcej, korzystają z niej najwięksi gracze na rynku, m.in. Twitter, Netflix i Zalando, a mediany górnych widełek wynagrodzeń specjalistów tej technologii sięgają 22 tys. zł netto na umowie B2B. Ci, którzy dopiero chcieliby posiąść wiedzę w jej obszarze, mogą skorzystać m.in. z darmowego kursu przygotowawczego, prowadzonego przez szwedzki Evolution.

Jak nauczyć się Scali? Od doświadczonych specjalistów IT

Evolution - globalny twórca i dostawca oprogramowania do gier online - rusza z kolejną edycją bootcampu, kierowaną do tych, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat programowania funkcyjnego i języka Scala - zarówno dla programistów z doświadczeniem w innych językach programowania, jak i utalentowanych początkujących bez komercyjnego doświadczenia w programowaniu.

Po ukończeniu kursu, każdy ze studentów otrzyma dyplom potwierdzający pomyślne opanowanie podstaw programowania w języku Scala.

Bootcamp rozpocznie się 22 marca 2022 roku. Zajęcia będą odbywać się online, dwa razy w tygodniu, od 18.00 do 20.00 we wtorki i czwartki. Slajdy, materiały dydaktyczne i komunikacja będą dostępne w języku angielskim. Po pomyślnym ukończeniu poprzednich Bootcampów, ponad 30 studentów otrzymało ofertę pracy.

W ramach kursu:

• opanujesz praktyczne, funkcjonalne programowanie w Scali,
  • poznasz biblioteki takie jak Cats, Akka czy Akka Persistence,
  • nauczysz się projektować usługi HTTP i nie tylko,
  • stworzysz gotowy projekt w Scali,
  • otrzymasz indywidualne wsparcie i spersonalizowaną informację zwrotną od swojego mentora.

Zgłoś się do 18 lutego, wykonaj zadanie testowe i rozpocznij naukę Scali: https://scala-bootcamp.evolution.com/