• 13.09.2023
  • Inne

HackSQL

HackSQL

Początek roku szkolnego to czas, który otwiera przed nami wiele nowych możliwości rozwoju zarówno dla osób w wieku szkolnym, jak i tych poza nim.

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które może przyczynić się do rozwoju zawodowego, podniesienia kompetencji cyfrowych i dostosowania edukacji do nowych trendów na rynku pracy.

Od 4 do 29 września trwa rekrutacja do HackSQL – maratonu programistycznego, który jest inicjatywą organizowaną przez Centrum GovTech i Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu "Programuj Miasta z GovTech by PFR".

Celem tego wydarzenia jest tworzenie rozwiązań sprzyjających rozwojowi mieszkańców oraz dostosowywanie edukacji do bieżących potrzeb.

Podczas hackathonu zespoły będą rozwiązywać wyzwania zgłoszone przez polskie samorządy w jednej z czterech kategorii tematycznej: 

a)    Kompetencje Przyszłości - rozwijanie umiejętności niezbędnych na przyszłym rynku pracy, takich jak współpraca zespołowa, myślenie analityczne, biegłość cyfrowa i techniczna oraz zdolność do rozwiązywania skomplikowanych problemów
b)    Innowacyjna Przedsiębiorczość - tworzenie otoczenia, w którym przedsiębiorstwa i miasta efektywnie współpracują, rozpoznając i rozwiązując konkretne wyzwania biznesowe 
c)    Nowoczesne Kształcenie - rozwijanie narzędzi i platform edukacyjnych, wykorzystujących nowoczesne technologie i metody nauczania, które zaangażują uczestników w atrakcyjny i interaktywny proces kształcenia
d)    Cyfryzacja Edukacji - identyfikacja wyzwań związanych z zdalną edukacją oraz opracowywaniu rozwiązań usprawniających procesy nauczania, komunikacji i zarządzania instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi

Udział w HackSQL to dla studentów i absolwentów niezwykła okazja, która niesie ze sobą wiele korzyści i szans rozwojowych. Oto kilka powodów dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu: 

1)    Rozwój Umiejętności Programistycznych: HackSQL to maraton programistyczny, co oznacza, że uczestnicy będą mieli okazję do rozwijania swoich umiejętności programistycznych w praktyczny sposób. To doskonała okazja do nauki nowych języków programowania, pracy zespołowej nad rozwiązaniami technologicznymi oraz zdobycia doświadczenia w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów.
2)    Kreowanie Innowacyjnych Rozwiązań: Studenci będą mogli wspólnie zespołowo opracować innowacyjne rozwiązania, które mogą mieć realny wpływ na rozwój miast i społeczności. To szansa na tworzenie aplikacji, narzędzi, czy platform edukacyjnych, które mogą znacząco ułatwić życie mieszkańcom.
3)    Kontakty i Networking: HackSQL to także świetna okazja do nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami, w tym programistami, przedsiębiorcami, specjalistami IT i innymi entuzjastami technologii. To może prowadzić do cennych relacji zawodowych i możliwości przyszłej współpracy.
4)    Atrakcyjne Nagrody: Cztery zwycięskie zespoły otrzymają nagrody w wysokości 35 tyś złotych oraz możliwość wdrożenia swojego rozwiązania w mieście ze wsparciem doświadczonych mentorów. 

Zespoły i uczestnicy już teraz zgłaszać swój udział podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah, który odbędzie się w dniach 29.09-01.10 w Tauron Arenie w Krakowie. Dla uczestników rozwiązujących wyzwania HackSQL przygotowaliśmy specjalny kod: "Programuj_Miasta" umożliwiający darmową rejestrację

Strona projektu HackSQL 

Przeczytaj więcej