• 23.04.2024
  • Wizyta studyjna

Dzień otwarty w AVL – Why not?

Biuro Karier PW oraz AVL zapraszają studentów Politechniki Warszawskiej na "Dzień otwarty w AVL – Why not?".

Zapraszamy studentów wydziałów: Elektrycznego, Mechanicznego Elektroniki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych.

Kiedy: 10.05.2024 (piątek), 10:00-14:00

Gdzie: Wybrzeże Gdyńskie 6A, Warszawa

Udział w Dniu Otwartym w Laboratorium AVL możliwy jedynie dla osób wcześniej zarejestrowanych.

Zapisz się już dziś za pośrednictwem platformy rekrutacyjnej Career Center.

Zapisy trwają do 09.05.2024 do godz. 13:00.

Zapraszamy studentów do naszego laboratorium, które zostało otwarte w zeszłym roku, a obecnie jest powiększane. Pracują w nim nasze zespoły elektroników, energoelektroników oraz mechaników, wspólnie działając przy realizacji projektów.

W planie wydarzenia mamy dla Was:

• Prezentację na temat naszej firmy, pracy zespołów i możliwości, jakie ma firma.
  • W organizację są zaangażowani zarówno inżynierowie software’owi, jak i zajmujący się działem hardware.
  • Po prezentacji (i przerwie na przekąski) planujemy oprowadzenie po laboratorium oraz przygotowanie standów, przy których nasi inżynierowie (z zespołów Fuel Cell, Safety, Hardware, Embedded Software, Mechanical Design) będą mogli zaprezentować, nad czym pracują, opowiedzieć o swojej ścieżce w branży, a studenci zadać wszelkie pytania, jakie im przyjdą na myśl.
  • Chcemy pokazać, jak w praktyce wygląda praca w laboratorium, ale też po prostu w naszym polskim oddziale dużej międzynarodowej firmy.

Spotkanie poprowadzi grupa inżynierów:

Maciej Dryjański - Założyciel polskiego oddziału AVL Software and Functions, obecnie jeden z Department Managerów. Absolwent Politechniki Warszawskiej, na Wydziale Elektrycznym. Związany z branżą motoryzacyjną od ponad 10 lat. Jego obszar kompetencji jest powiązany z inżynierią systemów napędowych w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Karol Perkuszewski - Szef laboratorium i team leader zespołu Elektroników. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno jako inżynier, jak i menedżer.

Matej Koermer - Team leader kilku zespołów software, w tym BMS, Basic Software i Charging oraz jeden z naszych Department Managerów. Ekspert ds. zarządzania bateriami z doświadczeniem w mechatronice. Jest z nami w Warszawie od kilku lat, ale pochodzi z Niemiec, więc jego część prezentacji odbędzie się w języku angielskim.

Grzegorz Kuźmiszyn - Od kilku lat pracuje jako Senior Development Engineer w zespole elektroników w dziale hardware naszej firmy. Skończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, ukończył również program MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Od początku swojej kariery pracuje w dziedzinie elektroniki i telekomunikacji, w takich firmach jak TRANSBIT czy SVANTEK, gdzie zdobył również doświadczenie jako team leader.

Konrad Jędrys - Skończył studia magisterskie w kierunku elektrotechniki na Politechnice w Lublinie, a u nas pracuje w zespole energoelektroników. Często bywa na targach pracy i innych wydarzeniach dla studentów, gdzie chętnie dzieli się wiedzą i zaraża ich swoją pasją.

Rafał Koziński - Team leader zespołu Fuel Cell. Magister inżynierii chemicznej specjalizujący się w ogniwach paliwowych i elektrolizie. Posiada szeroką wiedzę na temat materiałów, technik i urządzeń stosowanych w przemyśle wodorowym.

Konrad Jasiński - Team leader zespołów Functional Safety oraz Electrical/Electronic Architecture. Absolwent Wydziału Elektrycznego PW.

AVL jest największą na świecie niezależną firmą zajmującą się rozwojem, symulacją i testowaniem w branży motoryzacyjnej. Opierając się na swoim pionierskim duchu, firma dostarcza koncepcje, rozwiązania i metodologie kształtujące przyszłe trendy w zakresie mobilności. Koncentruje się na wiodącym technologicznie oprogramowaniu i rozwiązaniach systemowych dla inteligentnej i ekologicznej mobilności, a także integracji systemów i rozwoju elektroniki.

AVL opracowuje systemy sterowania dla spalinowych, elektrycznych i hybrydowych układów napędowych. Oprzyrządowanie i systemy testowe są nieodłączną częścią oferty w postaci testowania jako usługi lub kompletnych stanowisk testowych. Aby spełnić wymagania wszystkich klientów, AVL zapewnia im dedykowane zaawansowane narzędzia symulacyjne, do których dostęp może być sprzedawany w formie licencji. AVL koncentruje się głównie na elektryfikacji pojazdów. Głównym celem firmy jest sektor motoryzacyjny, ale AVL realizuje projekty dla przemysłu morskiego, lotniczego, kosmicznego i obronnego.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie: https://www.avl.com/

Jeśli chodzi o aktualności z polskiego oddziału: https://pl.linkedin.com/company/avl-in-poland