• 23.02.2023

Trwa rekrutacja do programu doradztwa zawodowego dla kobiet z Ukrainy MY DIGITAL LIFE.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pomaga kobietom z Ukrainy znaleźć w Polsce pracę adekwatną do ich kompetencji.

Pierwsze 16 uczestniczek bierze już udział w szkoleniu stacjonarnym realizowanym w ramach programu My Digital Life w Warszawie.

Trwa rekrutacja do kolejnych grup oraz do programu w formule online realizowanego we współpracy z Upwardly Global.

Aktualnie a programie bierze już udział 16 bardzo ambitnych i zmotywowanych kobiet, które szukają pracy biurowej w Polsce w takich branżach jak logistyka, analiza danych, finanse, handel czy administracja.

Trwa rekrutacja do kolejnych grup, które będą uruchamiane w najbliższych tygodniach.

Program trwa do końca października.

Formularz rekrutacyjny i szczegóły organizacyjne:

Jest on skierowany do Ukrainek, które szukają pracy w Warszawie, Raszynie lub Ożarowie Mazowieckim, znają język polski i/lub angielski w stopniu komunikatywnym oraz mogą poświęcić czas na regularne spotkania warsztatowe.

Udział w programie jest bezpłatny.

Uczestniczki projektu nauczą się m.in.:

• identyfikować swoje mocne strony i kluczowe kompetencje,
  • tworzyć CV i profil na Linkedin w taki sposób, by zwrócić uwagę rekrutera lub pracodawcy,
  • jak wykorzystać swoje kwalifikacje i talenty w pracy w Polsce,
  • jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Uzyskają również dostęp do platformy LinkedIn Learn oraz stałą opiekę doradców zawodowych i mentorek zaangażowanych w projekt, które pomogą im przygotować się do udziału w procesach rekrutacyjnych.

Dzięki programowi edukacyjnemu kobiety, które zwiększą swoje kwalifikacje, będą mogły znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie na stanowiskach wymagających kompetencji cyfrowych, m.in. w logistyce, finansach, obsłudze klienta, działach operacyjnych i analitycznych.

W ramach projektu będą oferowane dwie ścieżki edukacyjne:

• Program stacjonarny - skierowany jest do kobiet, które chcą zmaksymalizować szanse na zatrudnienie w oparciu o swoje kwalifikacje i mocne strony. Program obejmuje pracę grupową w trybie stacjonarnym poświęconą m.in. pracy na mocnych stronach, identyfikacji kluczowych kompetencji, przygotowaniu do realiów polskiego rynku pracy i procesu aplikowania na wybrane stanowiska, tworzeniu CV, zakładaniu profilu na LinkedIn oraz różnicom międzykulturowym. Integralną częścią programu będą szkolenia online, webinary, wsparcie indywidualne oraz praca własna. FRSI oferuje możliwość zdobycia uznanych na rynku certyfikatów, sprzęt komputerowy oraz opiekę nad dziećmi uczestniczek w trakcie zajęć stacjonarnych. Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób mieszkających w Warszawie oraz gminach: Raszyn i Ożarów Mazowiecki.
  • Program online - przeznaczony dla osób, które chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy poprzez rozwój swoich kompetencji i korzystanie z cennych zasobów edukacyjnych online. Kursy są dostępne w języku angielskim. Za ich realizację odpowiada Upwardly Global.

Program My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dzięki wsparciu firmy Microsoft i we współpracy z Upwardly Global.

Kontakt:
Joanna Abramowicz, joanna.abramowicz@frsi.org.pl