• 02.11.2023
  • Wizyta studyjna

Quanta Energy. TALENT DAY / Dzień otwarty w firmie

Quanta Energy. TALENT DAY / Dzień otwarty w firmie

Zapraszamy studentów Politechniki Warszawskiej do odwiedzenia siedziby Quanta Energy S.A. w Warszawie, w celu podzielenia się wiedzą i doświadczeniem nt. branży OZE oraz procesów transformacji energetycznej polskich firm.

W trakcie wydarzenia zaplanowaliśmy prezentacje oraz interaktywne warsztaty, podczas których studenci rozwiążą biznesowe zadanie w zakresie instalacji PV i modelu przyłączenia instalacji do sieci. Ponadto będzie czas, aby zwiedzić firmę i zobaczyć potencjalne miejsce pracy.

Quanta Energy. TALENT DAY / Dzień otwarty w firmie

Kiedy, gdzie: 1 grudnia 2023 (piątek), w godz. 10:00-14:20; siedziba Quanta Energy S.A. w Warszawie (ul. Domaniewska 39, IV piętro, Budynek Nefryt Office Center) - WAŻNE: dodatkowe informacje o zasadach zgłaszania się na Dzień Otwarty mailowo otrzymają wyłącznie osoby, które terminowo dokonają rejestracji/zapisu za pośrednictwem Career Center.

DLA KOGO: studenci Politechniki Warszawskiej z kierunków Elektrotechnika, Energetyka, Power Engineering; z ostatniego semestru studiów inżynierskich oraz z 1 i 2 roku studiów II stopnia z Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa .

Prosimy uczestników Dnia Otwartego o normalny strój (casualowy).

Cel wydarzenia:

  • Poszukujemy młodych talentów z Politechniki Warszawskiej z Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, w celu odbycia praktyk/stażu i potencjalnie zatrudnienia w Quanta Energy.
  • Dzielenie się wiedzą o branży oraz projektach z ekonomicznego i technicznego punktu widzenia.
  • Pokazanie możliwości rozwoju w branży OZE.

Harmonogram wydarzenia:

10:00 – 11:00 – Prezentacja firmy/ branży OZE /zrealizowanych projektów

11:00 – 11:40 – Merytoryczne wprowadzenie do Business Case/ wykład, Q&A

11:40 – 12:00 – przerwa

12:00 – 13:30 – Warsztat: Rozwiązujemy Business Case (praca w 3-4 os. grupach)

13:30 - 14:00 – Lunch/ zwiedzanie siedziby firmy

14:00- 14:20 – Podsumowanie wyniku/ nagrody / zakończenie spotkania

 

Schemat/ agenda Business Case:

1. Dobór wielkości instalacji.

2. Instalacja z ograniczonym wypływem energii do sieci. Tak czy nie?

3. Uproszczony projekt instalacji PV.

4. Dobór komponentów (panele / falowniki) dla instalacji PV.

5. Warunki pracy instalacji (praca na agregacie).

6. Model przyłączenia instalacji do sieci.

7. Podsumowanie.

 

Prezentacje wprowadzającą prowadzić będzie:

Piotr Grzybczak - Prezes i Piotr Marciniak - Dyrektor Operacyjny

Business Case poprowadzi:

Daniel Kilijański – Technical Department Director. 15 lat doświadczenia zawodowego przy realizacji m.in. projektów elektroenergetycznych i instalacji obiektowych. W Quanta Energy odpowiada za development i przyłączenie dużych elektrowni z pozwoleniem na budowę. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku elektrotechnika.

Grzegorz Tenus – Kierownik działu małych instalacji. Ponad 6 lat doświadczenia w projektowaniu instalacji PV w segmencie B2C i B2B. Ponad 1500 zrealizowanych instalacji do 50 kWp.

 

Quanta Energy S.A. jako część Grupy R.Power od lat jest skutecznym partnerem w procesach transformacji energetycznej polskich firm. Nasz zespół inżynierów wyposażony w gruntowną wiedzę na temat rynku energii projektuje rozwiązania fotowoltaiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Wspierając firmy i przedsiębiorstwa na drodze dekarbonizacji, odpowiadamy za każdy etap procesu instalacji PV: od audytu energetycznego oraz analizy technicznej i prawnej, poprzez proces pozwoleniowy, po sfinansowanie inwestycji i jej budowę.

https://quantaenergy.pl/o-nas/

https://www.linkedin.com/company/quantaenergy/mycompany/

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY za pośrednictwem Career Center PW. Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2023 do godz. 10:00.

DLA KOGO: studenci Politechniki Warszawskiej z kierunków Elektrotechnika, Energetyka, Power Engineering; z ostatniego semestru studiów inżynierskich oraz z 1 i 2 roku studiów II stopnia.

Przeczytaj więcej