• 07.04.2022
  • Czat na żywo/webinar

Jak połączyć studia, pracę i pasję? Praca w ORLENIE w obszarze chemii

Biuro Karier PW oraz PKN ORLEN zapraszają na webinar "Jak połączyć studia, pracę i pasję? Praca w ORLENIE w obszarze chemii".

Skończyliście studia związane z chemią lub jesteście studentami ostatnich lat? Szukacie dla siebie najlepszego miejsca na początek kariery, ale nie wiecie od czego zacząć? Rozważacie czy podjęcie stażu to dobry wybór i zastanawiacie się co on Wam da? Jesteście ciekawi jak wygląda praca i staż w ORLENIE?

Zapraszamy Was na webinar w temacie: Jak połączyć studia, pracę i pasję? Praca w ORLENIE w obszarze chemii. Podczas spotkania online nasz pracownik Mateusz opowie Wam o możliwościach rozwoju w naszej firmie po studiach związanych z chemią, o budowaniu własnej ścieżki kariery, a także o tym, czym zajmuje się na co dzień w swojej pracy związanej z produkcją paliw i w jakim kierunku będziemy się rozwijać w tej dziedzinie. Z kolei nasza niedawna stażystka Monika opowie Wam o realizacji swoich zadań zarówno pracowniczych, jak i  stażowych w dziale projektów odtworzeniowych oraz o nieoczywistym wyborze stażu po studiach chemicznych. Dowiecie się także tego, co dał jej program stażowy Kierunek ORLEN i dlaczego warto do niego aplikować. Jeżeli jesteście zainteresowani stażem, kliknijcie TUTAJ i zobaczcie, jakie oferty stażowe dla Was przygotowaliśmy.

Przekonacie się o tym, jak rozpocząć w kilku krokach pracę w zawodzie i na czym ta praca polega. Będzie praktycznie, szczerze i inspirująco. O tym, jak nie przegapić swojej szansy zaraz po studiach oraz dlaczego dobrze jest zacząć od programu stażowego Kierunek ORLEN.

Przed Wami dwie różne historie pracowników. Co je łączy?

Bądźcie z nami podczas spotkania:

• czwartek, 21 kwietnia, godz. 15:00 – 16:00

Kilka słów od prowadzących webinar:

Mateusz Miklaszewski

Jestem absolwentem Technikum Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, Politechniki Warszawskiej (inż. Technologii Chemicznej), Szkoły Wyższej im Pawła Włodkowica w Płocku (mgr Zarządzania Bezpieczeństwem w Organizacji) oraz Politechniki Łódzkiej (studia podyplomowe: Bezpieczeństwo Procesowe).

Pracę w PKN ORLEN rozpocząłem jako stażysta w 2007 roku. Przez 3 lata pracowałem jako Operator Procesów Produkcyjnych, następnie od 2010 – 2015 pracowałem jako Starszy Operator Procesów Produkcyjnych, 2015 – 2016 Młodszy Mistrz Procesów Produkcyjnych, 2016-2021 Starszy Inżynier Procesów Produkcyjnych. Od kwietnia 2021 roku pełnię funkcję Kierownika Wydziału Reformingu VI w OKN Orlen.

Monika Rudowska

Ukończyłam studia na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. Zdobyłam tytuł inżyniera Technologii Chemicznej o specjalności Technologia Produktów Naftowych, a następnie na tej samej uczelni obroniłam tytuł magistra Technologii Chemicznej w zakresie Technologii Petrochemicznej.

Staż Kierunek ORLEN, który rozpoczęłam w 2021 roku, był początkiem mojej przygody z ORLENEM. Obecnie pracuję w Dziale Przygotowania i Nadzoru Biznesowego Projektów Odtworzeniowych. Współpracuję z Kierownikiem Projektu w procesie inicjacji i planowania projektów z obszaru rafineryjnego i petrochemicznego. Do moich zadań należy głównie pomoc w zdefiniowaniu zakresu, harmonogramu i budżetu danego projektu, zbieranie i przetwarzanie informacji w celu opracowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji realizacyjnej. Co więcej, biorę udział w wizjach lokalnych na instalacjach produkcyjnych oraz uczestniczę w spotkaniach projektowych. Ważne jest dla mnie to, że w swojej pracy wykonuję obowiązki związane z kierunkiem studiów, który ukończyłam.

Webinar będzie przeprowadzony przez aplikację Skype. Zapisane osoby otrzymają link do spotkania dzień przed webinaerm.

ZAPISY możliwe jedynie przez Career Center dla zalogowanych użytkowników. Zapisy trwają do 21.04.2022 do godz. 13:30.