• 03.07.2020

Akcja społeczna #TylkoNaLegalu. Stypendium dla studenta na wyciągnięcie ręki

W mediach społecznościowych wystartowała właśnie nowa akcja społeczna pod hasłem #TylkoNaLegalu. Każdy student Politechniki Warszawskiej ma szansę na stypendium w wysokości 5 tys. złotych, a także nagrody dodatkowe. Jak o nie walczyć? Wyjaśniamy!

Kampania społeczna na ogół ma wywoływać zmiany w społeczeństwie i dyskusję. I dokładnie tak też jest w przypadku akcji #TylkoNaLegalu. Jej organizatorzy postanowili zwrócić uwagę na problem hazardu w Polsce, który dotyka zwłaszcza młodych ludzi, czyli grupę osób, którą w szczególny sposób powinniśmy chronić.

Dla jasności - hazard w Polsce zabroniony nie jest. Reguluje go prawo, a nadzoruje Ministerstwo Finansów. Nakłada ono na podmioty oferujące takie usługi szereg obowiązków, w tym również tych dotyczących przeciwdziałania uzależnieniom. Niestety, jak to w życiu bywa - by istniało coś legalnego, musi współistnieć też coś nielegalnego. I tak też jest w tym przypadku. W naszym kraju działają podmioty, które prawo próbują omijać i tym samym stanowią zagrożenie, zwłaszcza dla grupy młodych ludzi.

Organizatorzy akcji #TylkoNaLegalu postanowili zatem zwrócić się o pomoc do studentów. Każdy z Was może wypromować tytułowe hasło akcji i zachęcić do tego, by wyboru zawsze dokonywać świadomie i odpowiedzialnie. Jak to zrobić? Wybór należy do Was. Można to zrobić za pomocą nagrania wideo, grafiki czy zwykłego zdjęcia, które w kampanii przerodzi się w niezwykłą fotkę. Każdy ma wolną rękę.

Wszelkie szczegóły, dokładny regulamin, ale też i arkusz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowe organizatora -  LegalniBukmacherzy.pl (kliknij TUTAJ). Dodajmy, że cała akcja potrwa do końca lipca.

Wszystko, co jest potrzebne do włączenia się w kampanię, to dobre chęci i kreatywność. A zatem do dzieła!