• 24.07.2020
  • Staże/Praktyki

V edycja programu stażowego „Energia dla Przyszłości” – wydłużenie terminu naboru

Nabór do V edycji programu stażowego „Energia dla Przyszłości”, organizowanego przez Ministerstwo Klimatu oraz PGE S.A, PKN Orlen S.A., PGNiG S.A oraz PSE S.A., został wydłużony do 31 lipca 2020 r.
Zapraszamy studentów i absolwentów wyższych uczelni do wysyłania zgłoszeń.

Program stażowy "Energia dla Przyszłości" (V edycja)

23.06.2020

Interesuje Cię energia? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Klimatu i dużych firmach energetycznych oraz zyskać perspektywę interesującej pracy w sektorze? Weź udział w programie stażowym „Energia dla Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu wspólnie z PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Kto może wziąć udział w Programie?

W V edycji Programu Stażowego mogą wziąć udział:

Studenci lub absolwenci wybranych wydziałów najlepszych 15-stu uczelni technicznych
w Polsce według rankingu Perspektywy – szczegóły w ogłoszeniu o naborze (do pobrania na dole strony).

Jakie wynagrodzenie otrzyma Stażysta?

Każdy Stażysta otrzyma wynagrodzenie z tytułu odbywania stażu w wysokości 3 800 zł brutto miesięcznie.

Jak aplikować na staż?

• Przeczytaj ogłoszenie o naborze (do pobrania na dole strony)
  • Zapoznaj się z Regulaminem Organizacji Programu Stażowego
    (do pobrania na dole strony)
  • Prześlij wymagane dokumenty na adres: staz.energiadlaprzyszlosci@klimat.gov.pl

Jakie są kolejne etapy naboru?

• Czekaj na informację z ministerstwa
  • Otrzymasz zaproszenie na test wiedzy i rozmowę kwalifikacyjną
  • Wskaż preferowanego Fundatora Stażu
  • Podpisz ze Spółką umowę

Do aplikacji dołącz:

Dokumenty niezbędne:

Dokumenty dodatkowe (opcjonalnie):

• zaświadczenie o praktyce/stażu/wolontariacie w instytucjach związanych z sektorem energetycznym,
  • kopia dokumentu (certyfikat) potwierdzającego znajomość języka obcego (innego niż j. angielski) na poziomie B2,
  • zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu/ukończeniu studiów na drugim kierunku (ekonomiczny lub pokrewny).

Jakie są zasady wyboru kandydatów?

W procesie rekrutacji zostanie wyłonionych maks. 32 kandydatów, którzy uzyskają najwyższą punktację. Podstawą decyzji o przyjęciu na staż będą formalne i merytoryczne kryteria wyboru kandydatów.

Kryteria wyboru kandydatów:

Obligatoryjne:

1. Rozmowa kwalifikacyjna weryfikująca:
  • wiedzę merytoryczną,
  • motywację do realizacji stażu poprzez:
    • 5-6 pytań ogólnych,
    • 3-6 pytań dotyczących specyfiki obszaru biznesowego.
  1. Test wiedzy – próg zaliczenia 75%
  1. Test weryfikujący znajomość języka angielskiego – próg zaliczenia 60%

Opcjonalne:

1. Udokumentowana praktyka/staż/wolontariat w instytucjach związanych z sektorem energetycznym
  1. Udokumentowana znajomość drugiego języka obcego na poziomie co najmniej B2 (certyfikat)
  1. Udokumentowane studia na drugim kierunku (ekonomia lub pokrewne).

Łączna liczba punktów, jaką można uzyskać w procesie rekrutacji to 111.

Kontakt:

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: staz.energiadlaprzyszlosci@klimat.gov.pl