• 10.05.2019
Warsztat antystresowy/Projektor Kariery

Warsztat antystresowy/Projektor Kariery

Stres jest stałym towarzyszem naszego życia. Pojawia się gdy spotykają nas poważne życiowe trudności, kryzysy, oraz gdy nieoczekiwanie zmienia się sytuacja albo jesteśmy po prostu przeciążeni nadmiarem obowiązków jak sesja, rozmowy kwalifikacyjne, wystąpienia publiczne.

Stresu nie da się uniknąć, ale można nauczyć się z nim radzić. Udział w warsztacie antystresowym pozwoli zmierzyć się z własnym stresem, oswoić go i poznać skuteczne techniki walki z nim.

Podczas warsztatu:

• dowiesz się jak stres wpływa na zachowanie i myśli
  • poznasz listę najbardziej stresujących wydarzeń i ich wpływ na codzienne życie
  • dokonasz samooceny poziomu stresu i uświadomisz sobie „gdzie kumuluje się stres”
  • poznasz skuteczne techniki relaksacyjne

Program warsztatu:

1. Mój stres

• poznanie definicji stresu
  • rozpoznanie sfer dotkniętych objawami stresu (ciało, myśli, emocje, zachowanie)
  • autodiagnoza własnych objawów stresu

2. Moje metody radzenia sobie ze stresem

• rozpoznanie własnych strategii radzenia sobie ze stresem przed sesją egzaminacyjną

3. Techniki radzenia sobie ze stresem

• style radzenia sobie ze stresem (skoncentrowany na rozwiązaniu, emocjach, unikaniu)
  • poznanie wybranych metod relaksacji

4. Profilaktyka antystresowa

• jak efektywniej funkcjonować w oparciu o zdrowe myślenie i dobre nawyki

Informacje o trenerach:

Ewa Kluczek - Woźniak psycholog, coach i doradca kariery, posiadająca doświadczenie w zakresie realizacji projektów szkoleniowych związanych z tematyką planowania kariery, radzenia sobie ze stresem i asertywnością. Wspiera studentów i absolwentów w poruszaniu się po rynku pracy.

Anna Krajewska – psycholog, doradca zawodowy, trener. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu doradztwa zawodowego dla osób dorosłych i młodzieży, osób z niepełnosprawnością oraz w prowadzeniu szkoleń i treningów umiejętności interpersonalnych i aktywizacji zawodowej.

Informacje organizacyjne:

DATA REALIZACJI: 15.05.2019 (środa), w godz. 12:15 – 16:15

MIEJSCE: CZIiTT, ulica Rektorska 4, sala 5.04

Dla kogo: wyłącznie studenci PW zapisani / chcący się zapisać do Projektora Kariery (sprawdź warunki udziału). Uwaga: osoby niekwalifikujące się do projektu będą wypisywane z listy uczestników.

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Jeśli ktoś z zapisanych osób musi odwołać swoją obecność – apelujemy o powiadomienie nas lub wypisanie się poprzez Career Center - wypisując się dajemy możliwość zapisu innym osobom.

Zadanie 42 pn. „Rozwój usług Biura Karier PW wspomagających studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy” realizowane w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT)