• 20.05.2022
 • 10:00 - 16:00
Explorers’ Academy: Faurecia R&D & Faurecia Mechanizmy Open Day
Wizyta studyjna

Explorers’ Academy: Faurecia R&D & Faurecia Mechanizmy Open Day

   

Biuro Karier PW oraz Faurecia zapraszają studentów PW na Dzień Otwarty w siedzibie firmy "Explorers’ Academy: Faurecia R&D & Faurecia Mechanizmy Open Day".

 

Beep, beeep… Drogi Studencie/Droga Studentko Politechniki Warszawskiej!

Razem z zakładem Faurecia Mechanizmy i spółką Faurecia R&D organizujemy wydarzenie z myślą o Tobie, czyli Explorers’ Academy dla Młodych Inżynierów! W związku z tym już 20.05.2022 zapraszamy Cię serdecznie na Faurecia OPEN DAY do naszego centrum Research & Development lub do zakładu produkcyjnego. Wybór należy od Ciebie!

Odkrywaj nowe technologie, roboty przemysłowe, a także testy w świecie wirtualnym (testy zderzeniowe) i rzeczywistym (testy na fotelach samochodowych i poduszkach powietrznych). Wpadnij na trop, wygrywaj nagrody (i to nie byle jakie!) i zostań inż. Sherlockiem branży Automotive!

Informacje organizacyjne:

#savethedate: 20 maja 2022 (piątek)

Godzina: 10:00 – 14:30.

10:00 – zbiórka (kampus główny PW, szczegóły zostaną przesłane zapisanym osobom) i wyjazd autobusem do obu spółek firmy

14:30 – zakończenie wydarzenia i powrót autobusem pod kampus główny PW

Lokalizacja: Grójec, ul. Spółdzielcza 4 (centrum R&D i zakład produkcyjny – ten sam adres)

Zapisy: chcesz odwiedzić centrum R&D czy zakład produkcyjny? Wybór należy do Ciebie! W trakcie zapisów dokonaj wyboru –> centrum R&D lub zakład produkcyjny.

 

Centrum R&D kieruje to wydarzenie do Studentów poniższych wydziałów ze względu na poszukiwanie Stażystów w konkretnych obszarach:

 • Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
 • Wydział Mechaniczny Technologiczny
 • Wydział Mechatroniki
 • Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

Zakład produkcyjny kieruje to wydarzenie do Studentów poniższych wydziałów ze względu na poszukiwanie Stażystów w konkretnych obszarach:

 • Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
 • Wydział Mechatroniki
 • Wydział Mechaniczny Technologiczny
 • Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji
 • Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
 • Wydział Inżynierii Materiałowej
 • Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
 • Wydział Elektryczny

 

Harmonogram wydarzenia – centrum R&D

11:00 – 11:15 Co musisz wiedzieć o centrum R&D?

11:15 – 11:30 Poznajmy się lepiej, czyli gra integracyjna.

11:30 -12:30 Plant tour po R&D. Odkrywaj: dział Walidacji i Testów, Konstrukcji i Prototypownię.

12:30 – 12:45 Lunch time.

12:45 – 13:45 Wpadnij na warsztaty z nowoczesną technologią, które poprowadzą nasi Inżynierowie – Automatycy! Weź udział w konkursie i wygrywaj nagrody!

13:45 – 14:15 Ścieżki kariery w branży Automotive. O programie stażowym - Fabryka Młodych Talentów.

14:15 – 14:30 Czas na Q&A. Zapytaj nas o co tylko chcesz!

14:45 – powrót autobusem pod Gmach Główny PW.

Harmonogram wydarzenia – zakład produkcyjny Faurecia Mechanizmy

11:00 – 11:30 Poznajmy się lepiej, czyli gra integracyjna.

11:30 – 12:00 Co musisz wiedzieć o zakładzie produkcyjnym Faurecia Mechanizmy? Poznaj nas i odkrywaj ścieżki kariery w branży Automotive, czyli o programie stażowym - Fabryka Młodych Talentów.

12:00 – 13:30 Weź udział w interaktywnym Plant tourze! Odkrywaj zagadnienia związane z automatyką i programowaniem robotów przemysłowych, usprawnianiem procesów produkcyjnych i nowymi technologiami. Jakie działy odwiedzisz? Czekają na Ciebie działy Produkcji, dział Automatyki, Technologii i FES.

13:30 – 14:00 Lunch Time

14:00 – 14:30 Weź udział w quizie i wygrywaj nagrody!

 

Poznajmy się lepiej! Kilka słów o Faurecii

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce światowych dostawców branży motoryzacyjnej, która produkuje elementy wyposażenia samochodowego dla marek premium takich jak: Volkswagen, Stellantis, Ford, Renault czy Nissan. Działamy w czterech kluczowych dziedzinach: technologiach kontroli emisji spalin, fotelach samochodowych, wnętrzach samochodowych i rozwiązaniach IT.

W jakich krajach działamy?

Działamy w 37 krajach, gdzie liczba zakładów produkcyjnych osiągnęła już 248! Z dumą chwalimy się także 39 ośrodkami badawczo-rozwojowymi i załogą blisko 100 tysięcy Faurecian. W Polsce rozwinęliśmy 9 fabryk, które znajdują się w Grójcu, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Ale to nie wszystko, bo mamy jeszcze: Centrum Badawczo-Rozwojowe, Finansowe Centrum Usług Wspólnych i Platformę Transportowo-Logistyczną.

Jeśli chcesz nas odwiedzić - co musisz wiedzieć o zakładzie produkcyjnym Faurecia Mechanizmy w Grójcu?

Fabryka ta jest pierwszym zakładem Grupy Faurecia w Polsce. Od samego początku produkowano tu prowadnice, a także stelaże do foteli. Dziś fabryka w Grójcu jest znanym na całym świecie producentem prowadnic samochodowych. Fabryka dostarcza swoje produkty do około 100 odbiorców na całym świecie.

Na stażu w zakładzie produkcyjnym można poznać m.in. zagadnienia związane z automatyką i programowaniem robotów przemysłowych, doskonaleniem i monitorowaniem efektywności procesów produkcyjnych czy z wdrażaniem nowych produktów, maszyn i linii produkcyjnych.

Czy wiesz, że... co drugi samochód na europejskich drogach ma prowadnicę z fabryki w Grójcu?

Jeśli chcesz nas odwiedzić - co musisz wiedzieć o centrum R&D w Grójcu?

Centrum R&D Grupy Siedzeń jest częścią francuskiej grupy Faurecia i funkcjonuje w Polsce już od prawie 20 lat. Wieloletnie doświadczenie i ekspertyza inżynierów sprawiają, że polskie zespoły R&D są partnerem dla wielu jednostek Faurecii na świecie, począwszy od fazy koncepcyjnej, poprzez prototypowanie, walidację, fazę wdrożeniową oraz wsparcie dla produkcji seryjnej. Biorą aktywny udział w pracach projektowych, wykorzystując nowoczesne technologie. Obecnie ta współpraca rozwija się przede wszystkim z Centrami Badawczo-Rozwojowymi ulokowanymi w Brieres i w Caligny we Francji, w Stadthagen (Niemcy), w Troy (USA), w Quarto Barras (Brazylia) i w Szanghaju (Chiny).

Czy wiesz, że... już dziś szukamy rozwiązań dla stojących przed światową motoryzacją wyzwań związanych z autonomiczną ekomobilnością przyszłości?

Faurecia + Hella = Forvia!

Z końcem stycznia Faurecia i HELLA ogłosiły nazwę nowej Grupy utworzonej po pomyślnym zakończeniu przejęcia pakietu kontrolnego akcji HELLA przez Faurecia. Tym samym Grupa stała się siódmym co do wielkości producentem części motoryzacyjnych na świecie. Dzięki styczniowej transakcji Grupa skupia łącznie 300 zakładów produkujących części i 77 centrów badawczo-rozwojowych. Zatrudnienie znajduje 150 tys. pracowników, w tym 35 tys. inżynierów w ponad 40 krajach.

Poznajmy się lepiej: www.karierafaurecia,pl ; www.faurecia-polska.pl

 

ZAPISY możliwe jedynie przez Career Center dla zalogowanych użytkowników.

Lokalizacja

Spółdzielcza 4

Dane kontaktowe