• 11.07.2018
Wyluzuj! - warsztat antystresowy

Wyluzuj! - warsztat antystresowy

Stres jest stałym towarzyszem naszego życia. Pojawia się gdy spotykają nas poważne życiowe trudności, kryzysy, oraz gdy nieoczekiwanie zmienia się sytuacja albo jesteśmy po prostu przeciążeni nadmiarem obowiązków jak sesja, rozmowy kwalifikacyjne, wystąpienia publiczne.

Stresu nie da się uniknąć, ale można nauczyć się z nim radzić.

Przed nami wakacje - to czas relaksu i odpoczynku, ale także czas pracy nad sobą. Dlatego zachęcamy Was do udziału w warsztacie, który pozwoli zmierzyć się z własnym stresem, oswoić go i poznać skuteczne techniki walki z nim.

Podczas warsztatu:

• dowiesz się jak stres wpływa na Twoje zachowanie i myśli
  • poznasz listę najbardziej stresujących wydarzeń i ich wpływ na nasze życie
  • dokonasz samooceny poziomu stresu i uświadomisz sobie „gdzie kumuluje się Twój stres”
  • poznasz skuteczne techniki relaksacyjne

Program warsztatu:

1. Mój stres

• poznanie definicji stresu
  • rozpoznanie sfer dotkniętych objawami stresu (ciało, myśli, emocje, zachowanie)
  • autodiagnoza własnych objawów stresu

2. Moje metody radzenia sobie ze stresem

• rozpoznanie własnych strategii radzenia sobie ze stresem

3. Techniki radzenia sobie ze stresem

• style radzenia sobie ze stresem (skoncentrowany na rozwiązaniu, emocjach, unikaniu)
  • przećwiczenie wybranych metod relaksacji

4. Profilaktyka antystresowa

• jak efektywniej funkcjonować w oparciu o zdrowe myślenie i dobre nawyki

Metody szkoleniowe:

Szkolenie prowadzone metodami aktywnymi, obejmującymi wykłady, ćwiczenia interaktywne w małych grupach, ćwiczenia indywidualne, wizualizacje.

Informacje o trenerach:

Joanna Dostal – Kielczyk – doradca zawodowy, psycholog.

W Biurze Karier zajmuje się konsultacjami indywidualnymi z zakresu określania kompetencji zawodowych studentów, pisania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania się do spotkania z pracodawcą. Prowadzi warsztaty min. z zakresu motywacji i radzenia sobie ze stresem.

Anna Krajewska – psycholog, doradca zawodowy, trener.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu doradztwa zawodowego dla osób dorosłych i młodzieży, osób z niepełnosprawnością oraz w prowadzeniu szkoleń i treningów umiejętności interpersonalnych i aktywizacji zawodowej.

Informacje organizacyjne:

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 11.07.2018 (środa), w godz. 11:00 – 15:00
MIEJSCE: Gmach Główny PW, sala 206
UCZESTNICY: w warsztacie mogą wziąć udział studenci, doktoranci i absolwenci Politechniki Warszawskiej, max. 15 osób.

Gmach Główny PW, plac Politechniki 1, sala 206