• 21.04.2020
 • Inne
 • Trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji

  Trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji

  Jesteś po historii, polonistyce, biologii, matematyce lub kierunku pokrewnym? Chcesz zdobyć uprawnienia nauczycielskie? A może już uczysz w szkole i planujesz rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne? Aplikuj na wyjątkowe studia.

  Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli. Aktualnie trwa nabór na cztery ścieżki nauczycielskie:

  • język polski
  • historia i wiedza o społeczeństwie
  • matematyka
  • biologia z przyrodą

  Na studia mogą aplikować studenci i studentki ostatniego roku studiów magisterskich oraz magistrowie następujących kierunków:

  • filologia polska
  • historia
  • biologia oraz kierunki pokrewne (np. ochrona środowiska, biotechnologia, nauka o zwierzętach, mikrobiologia)
  • matematyka oraz kierunki pokrewne (np. fizyka, informatyka, finanse i rachunkowość)

  Studia są skierowane także do już czynnych nauczycieli i nauczycielek ze stażem do 10 lat, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne i wychowawcze.

  I tura rekrutacji trwa do 11 maja 2020. W miarę wolnych miejsc możliwa jest także II tura naboru. Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć TUTAJ.

  STYPENDIUM I BEZPŁATNY AKADEMIK

  Studenci Szkoły Edukacji mogą się ubiegać o stypendium w wysokości 2000 zł miesięcznie. Wsparcie finansowe, ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, pozwala na pokrycie kosztów utrzymania w czasie studiów. Dzięki niemu przyszli nauczyciele mogą się skupić na swoim rozwoju, bez presji i martwienia się o sytuację finansową. W roku akademickim 2019/2020 stypendium otrzymało 100% studentów.

  Osoby spoza Warszawy mogą także otrzymać bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW. Więcej o programie stypendialnym.

  DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W SZKOLE EDUKACJI?

  Nauka w Szkole Edukacji trwa 10 miesięcy, od 3. tygodnia sierpnia, do przedostatniego tygodnia czerwca. Studia mają nietypowy charakter: są podyplomowe, a zarazem dzienne, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na tak atrakcyjny program stypendialny.

  Studia dają absolwentom wiele korzyści, m.in. starannie opracowany program praktyk, indywidualną opieką tutorską i zajęcia w małych grupach, z naciskiem na dyskusję i systematyczną refleksję nad postępami w nauce. Absolwenci zdobywają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Są też objęci 2-letnim programem wsparcia. Innowacyjny program powstał we współpracy z renomowanym Teachers College Columbia University w Nowym Jorku.

  Przeczytaj więcej