• 12.07.2022

Szkoły Edukacji PAFW i UW

Nauczycielu, gdzie jesteś? Stypendium dla przyszłych pedagogów

Czujesz, że praca z dziećmi i młodzieżą to coś dla Ciebie? Teraz masz szansę nie tylko zdobyć za darmo uprawnienia nauczycielskie, ale też wysokie stypendium o łącznej wartości 20.000 zł. Właśnie trwa nabór uzupełniający do programu Szkoły Edukacji PAFW i UW. Zgłoszenia można wysyłać do 30 lipca.

Bezpłatne dzienne studia podyplomowe w Szkole Edukacji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego są skierowane do osób, które chcą uczyć języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą. Program trwa 10 miesięcy – od sierpnia do czerwca. Przez ten czas studenci nie tylko biorą udział w zajęciach akademickich w Warszawie, ale też codziennie odbywają praktyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. „Tym, co nas wyróżnia jest właśnie nasz program praktyk. Jest ich aż 250 godzin – ponad dwa razy więcej, niż wymagane w przepisach minimum. Dzięki temu nasi absolwenci rozpoczynając pracę, są naprawdę świetnie przygotowani na wszelkie wyzwania pedagogiczne” – podkreśla dyrektor Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.

Jak wyglądają studia w Szkole Edukacji i kto może na nie aplikować?

Nauka w Szkole Edukacji ma nietypowy charakter: są to studia podyplomowe, a zarazem dzienne. Program opiera się na metodach stosowanych w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku. Każdy student i studentka ma osobistego tutora, z którym pracuje nad nauczycielskim rozwojem. Absolwenci otrzymują dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Program skierowany jest przede wszystkim do:

• absolwentów filologii polskiej, historii, matematyki, biologii i kierunków pokrewnych
  • osób, które pracują w innych branżach, ale chciałyby spróbować swoich sił w edukacji
  • nauczycieli pragnących rozwijać swoje kompetencje i czujących wypalenie zawodowe
  • mieszkańców małych i średnich miejscowości.

Program stypendialny i darmowy akademik dla studentów

Tym, co jeszcze wyróżnia Szkołę Edukacji, jest bogaty program stypendialny, ufundowany dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Kandydaci mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w wysokości 2.000 zł miesięcznie. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je aż 95% wszystkich studentów. Dodatkowo osobom spoza Warszawy przysługuje bezpłatny pokój w akademiku.

„Szukamy prawdziwych pasjonatów, którzy mają odwagę zmieniać edukację na lepsze. My zadbamy o to, aby oprócz tej pasji, przyszli nauczyciele mieli także mocne kompetencje dydaktyczne i szeroki wachlarz narzędzi edukacyjnych.” – dodaje prof. Sujecka-Zając.

Rekrutacja na rok 2022/2023 potrwa do 30 lipca. Im szybciej wysłane zgłoszenie, tym większe szanse na zagwarantowanie sobie stypendium i miejsca w akademiku. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się TUTAJ.

Więcej informacji:

Szkoła Edukacji PAFW i UW